Archiwum listopad 2009


lis 27 2009 Janusz Lewandowski komisarzem
Komentarze: 0

Właśnie Janusz Lewandowski został komisarzem ds budżetu. Na początek gratulacje dla Pana Lewandowskiego. Jak zwykle przy każdej sytuacji opozycja a zwłaszcza PIS znów krytykuje PO. Widzę, że weszło im to w nawyk. Jestem ciekawy jakie stanowisko wywalczyłoby PIS gdyby to oni mieli większość w parlamencie europejskim. Gdyby im się nie powiodło, twierdziliby że więcej się nie dało załatwić, jednak jak opozycji się nie udało, to jest wielka krytyka. PIS nie potrafi się do dnia dzisiejszego pogodzić z przegraną w ostatnich wyborach do naszego jak i europejskiego parlamentu. Stąd taka nienawiść płynąca z ich strony. Jest to zachowanie typu małego dziecka, któremu zabrano ulubioną zabawkę. Należy jednak pamiętać, że w Unii jesteśmy dopiero 5 lat. Inne kraje są od kilkudziesięciu lat, musimy poczekać. Nie możemy dostać wszystkiego naraz. Należy znać umiar w swoim zachowaniu.
Drugim ważnym wydarzeniem jest podpisanie przez prezydenta ustawy hazardowej. Jak można było przewidzieć ustawa została również automatycznie skierowana do Trybunału Konstytucyjnego. O takim posunięciu prezydenta było już wiadomo od dawna. Dobrze jest w tym, że postanowił podpisać, anie wetować ustawę. Prezydent doskonale wiedział, że jest to jedyna możliwość ograniczenia hazardu dla młodzieży. Należy robić wszystko, żeby ograniczyć, a nawet uniemożliwić dostęp osobom małoletnim. Dzięki takiej decyzji ustawa może wejść w życie. Jednak należy pamiętać, że nasz naród jest pomysłowy. Wszystko co jest zakazane najlepiej smakuje. Polak potrafi. Przez te ograniczenia może dość do sytuacji, że szara strefa hazardu się powiększyć. Należy bacznie obserwować.

lis 23 2009 Zespół Kaczyńskiego
Komentarze: 0

Wczoraj Jarosław Kaczyński powołał 8 osobowy zespół, który ma stworzyć nowe pomysły zmian i ustaw. Mają być one zrealizowane gdy PIS przyjdzie do władzy. Kaczyński nazwał to zespołem, a nie rządem cieni. Zapewne nie chciał być porównany z pomysłem PO za czasów rządu PISu. Można odnieść wrażenie, że jest to powtórka z rozrywki. Jest to kolejny dowód, że PIS nie ma nic nowego zaproponowania. Jest to kolejny pomysł, który nie ma szans na zrealizowanie. Jeżeli jest potrzeba tworzenia takiego zespołu oznacza to, że PIS na razie nie ma żadnego pomysłu na zmiany w naszym kraju. Jedynie potrafią krytykować. Gdyby mieli pomysły i nie mogli nich zrealizować z powodu obecnej pozycji tej partii w sejmie i senacie, nie nie byłoby potrzebne tworzenie tej komisji. Zastanawiające jest to, że eksperci będą tajni. Dość ciekawe posunięcie i dość tajemnicze. Czyżby eksperci nie istnieją.

lis 22 2009 Pomysły konstytucyjne Tuska
Komentarze: 0

Wczoraj premier Donald Tusk zaproponował zmiany w konstytucji. Dotyczą one zmian wyboru parlamentarzystów i prezydenta. Jak zwykle opozycja krytykuje pomysły rząd i twierdzi, ze to tylko kolejna propozycja, która zostanie tylko w sferze obietnic. Można zauważyć, ze pomysły Tuska przypominają wybory w USA, gdzie nie ma bezpośrednich wyborów prezydenckich. Taki pomysł może świadczyć, że Tusk nie czuje się mocny i obawia się, że nie wygra w wyborach w przyszłym roku. Należy pamiętać, że wybory są nie długo za niecały rok. Może być za mało czasu żeby wprowadzić zmiany do konstytucji przed najbliższymi wyborami. Taki pomysł być może dlatego zrodził w głowie Tuska, spowodowany tym, że przy obecnej sytuacji jest to niedoniesienia. Wieczne kłótnie pomiędzy premierem i prezydentem. Z drugiej strony należy pamiętać, że jeżeli prezydenta będzie wybierał prezydenta może to pójść w kierunku władzy absolutnej. Przy obecnej sytuacji jedni kontrolują drugich. Są kraje w których obowiązuje system kanceralny i jakoś nie doszło do sytuacji władzy absolutnej. Jednak należy pamiętać, że my Polacy potrafimy wszystko popsuć. Nie można dopuścić, żeby wrócił stary system, jednak przy tych pomysłach jest mocno prawdopodobny.

Władza w ręku jednej partii może być złe. W ten sposób będą mogli robić co chcą. Nikt nie powie im nie. Tak było kiedyś, w tamtych czasach. Doskonale rozumiem, że przy obecnej sytuacji, takie wyjście jest dobre, jednak z powodu obecnej sytuacji nie można gwałtownie zmieniać konstytucji. Na pewno należy rozstrzygnąć kompetencje w sprawach politycznych. Uważam, że prezydent powinien wybierać naród. Weto przez obecnego prezydenta jest zbyt często wykorzystywane i to głownie z powodów politycznych, jednak należy uważać, żeby nie doprowadzić do jakiegoś nieszczęścia.  

lis 20 2009 Rząd robi podsumowanie pólmetka
Komentarze: 0

W dniu dzisiejszym rząd postanowił osobiści podsumować dwa lata swoich rządów. Jak to zwykle bywa przy każdym podsumowaniu samego siebie, można było usłyszeć w większości przemówienia same pochwały. Chociaż słowa krytyki także były w przemówieniu premiera. Jednam z sukcesów jest zapewne to, że polak Jerzy Buzek stał się szefem parlamentu europejskiego. Być może jest to raczej stanowisko prestiżowe, ale jednak jest. Należy również zauważyć, że jesteśmy jedynym krajem w Europie w którym PKB jest na plusie. Gospodarki krajów, które zawsze wydawały się mocniejsze, mają teraz o wiele gorszą sytuację ekonomiczną swego kraju, niż my. Obawiam się gdyby podczas tego wielkiego światowego kryzysu był przy władzy poprzedni rząd, sytuacja w naszym kraju byłaby jak w innych krajach i znajdowalibyśmy się na samym końcu. Wystarczy sobie przypomnieć pomysły PISu.